Kurumsal

Yönetim Kurulu

Murat Ruhi ÇUHADAROĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Syracuse Üniversitesi İşletme Okulu Pazarlama Bölümü’nden 1987 yılında mezun olan Murat Ruhi Çuhadaroğlu, Çuhadaroğlu Alüminyum San. ve Tic. A.Ş.’de Kapı Satış Departman Müdürü olarak meslek hayatına atılmıştır. 1990 yılında aynı şirkette Dış İlişkiler Müdürü olmuş, 1995 - 1999 yılları arasında Çuhadaroğlu Pazarlama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş. ’de Genel Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 

1999 – 2007 yılları arasında Çuhadaroğlu Metal San.ve Pazarlama A.Ş. ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Murat Ruhi Çuhadaroğlu, 2007 yılından bu yana dönüşümlü olarak Çuhadaroğlu Metal San.ve Pazarlama A.Ş. ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. Murat Çuhadaroğlu, Çuhadaroğlu Grubundaki görevlerinin yanı sıra profesyonel fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır.

 

Halil Nejat ÇUHADAROĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1988 yılında Syracuse Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Halil Nejat Çuhadaroğlu, 1990 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Çuhadaroğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak başladığı meslek hayatında daha sonra sırasıyla 1993 - 1995 yılları arasında Çuhadaroğlu İnşaat San.ve.Tic. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 1995 - 1997 yılları arasında Çuhadaroğlu Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 

1998-2001 yılları arasında Çuhadaroğlu Pazarlama A.Ş ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri yürütmüştür. 2001-2004 yılları arasında Çuhadaroğlu Metal San.ve Pazarlama A.Ş. ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışan Halil Nejat Çuhadaroğlu, 2007’den bu yana dönüşümlü olarak Çuhadaroğlu Metal San. ve Pazarlama A.Ş. ve Çuhadaroğlu Alüminyum San.ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkanı görevlerinde bulunmaktadır. Nejat Çuhadaroğlu’nun, Çuhadaroğlu Grubundaki görevlerinin yanı sıra kurucusu olduğu HİSART Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, 2014 yılından beri Çağlayan’daki Çuhadaroğlu’nun ilk binasında ziyarete açılmıştır.

METİN YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Metin YILMAZ Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden lisans, lisansüstü ve doktora derecelerini 1997 yılında tamamladıktan sonra 1998 yılında Fransa’da Institute National Polytechnique de Grenoble’da doktora sonrası çalışmasını tamamlamıştır. NATO-Science Fellowship, CIES ve DAAD burslarını alan Yılmaz, bir süre TÜBİTAK-MAM ve CEMEF Fransa’da konuk araştırmacı olarak çalışmıştır. 1998 yılında Çuhadaroğlu Grubu bünyesine katılan Yılmaz, 2003 - 2018 yılları arasında Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş. firmasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş olup 2018 itibarıyla Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş. ve Çuhadaroğlu Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Kurumsal Yönetim Komite Üyesi, Riskin Erken Saptanması Komite Üyesi

Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Yılmaz, Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş.de fabrika üretim, teknoloji geliştirme, yatırım yenileme ve araştırma geliştirme süreçleriyle ilgili danışmanlık görevini yürütmektedir. Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde malzeme bilimi dersleri vermiş, 2 dönem BEYSİAD yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Halen QUALANOD ve AYİD yönetim kurulu başkanlığı, ESTAL başkan yardımcılığı, QUALICOAT, TALSAD, BEYSİAD, İSİFED ve TÜRKONFED yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Konusu ile ilgili bir çok yayın ve patente sahip Yılmaz, bir çok bilimsel sempozyum ve konferansın yürütme ve danışma kurullarında görev almaktadır.