Kurumsal

Tarihçe

1949
1954
1965
1974
1978
1996
1998
2000
2002
2003
2004
2013
2014
2017

Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun olan Ahmet Çuhadaroğlu, Sirkeci’de bir mimarlık bürosunda çalışmaya başladı.

Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu tarafından kurulan Çuhadaroğlu, 60 yıl önce küçük bir demir atölyesinde beş çalışan ile çelik yapı elemanları üretimiyle sektöre girdi.

Çelik Yapı elemanları üreten firma faaliyet alanını alüminyum doğrama sektörüne kaydırdı. Böylece alüminyum doğrama imalat ve montaj taahhütü yapan Alüminyum San ve Tic. A.Ş. ile sektörel malzemelerin pazarlama ve satışının yapıldığı Çuhadaroğlu Sanayi ve Pazarlama A.Ş kuruldu.

İnşaat sektöründe alüminyum doğrama ve cephe işlerinde kullanılan geniş ürün yelpazesine sahip malzemelerin üretimi ve tüketimi yapan Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve A.Ş kuruldu.

İş hacmi genişledi ve Çuhadaroğlu anonim şirket kimliğine kavuştu.

Çuhadaroğlu bünyesindeki şirket sayısı 12’ye ulaştı. Holdingleşme kararı alındı.

Türkiye’nin en yüksek binası olan İş Bankası kulelerinin ilk panel cephe uygulaması yapıldı.

Çuhadaroğlu, Yapı Endüstri Merkezi'nin verdiği Altın Çekül Ödülü'nü aldı. Almanya da panel ve double cephe taahhütü yapan ilk Türk firması oldu.

Çuhadaroğlu, Fransa’da panel cephe taahhütü yapan ilk Türk firması oldu.

Çuhadaroğlu, Fransa’da Kamu ihalesini kazanan ilk Türk firması oldu.

Türkiye’de yaşanan terör saldırıları sonrası Bombaya Dayanıklı Cephe üretimi gerçekleştirildi. Mimari uygulamalarda alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek ve mimarlık fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin yaratıcı fikirlerle kandilerini geliştirmelerine fırsat yaratmak amacıyla Alüminyum Proje Yarışması düzenlenmeye başlandı.

Çuhadoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu vefat etti.

Grup, 60. yılını kutladığı bu özel yılda Türkiye'nin ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi olan Hisart’ı ülkemize kazandırmanın gururunu yaşadı.

Beylikdüzü’nde inşa edilen yeni ofis ve fabrika binamızda cephe taahhüt alanındaki hizmetlerimiz devam etmektedir.