Kurumsal

Ahmet Çuhadaroğlu

Ahmet Çuhadaroğlu

Ahmet Çuhadaroğlu, 1925 yılında Sivas Zara’da doğmuştur. 1937 yılında Sivas'ta ilkokul öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gelen Ahmet Çuhadaroğlu, uzun yıllar Çuhadaroğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Ahmet Çuhadaroğlu, yüksek öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır. Çuhadaroğlu, iş hayatına İstanbul’da mimari büro açarak başlamıştır. Askerliğini bitirdikten sonra alüminyum konstrüksiyon üretimine başlayan Çuhadaroğlu Türkiye’deki ilk alüminyum konstrüksiyon üretimini yapan kişi olmuştur. 1987 yılında İstanbul, Şişli Hürriyet Mahallesi’nde İlköğretim Binasını yaparak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayan Ahmet Çuhadaroğlu, 1996 yılında da Sivas Zara’da Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu binasını bağışlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Çuhadaroğlu, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeliği yanı sıra Meslek Komitesi Başkanlığı da yapmıştır. Çuhadaroğlu, İstanbul Ticaret Odası üyesi ve İstanbul Alüminyumcular Kooperatifi Başkanı, TUSİAD, Levent Rotary gibi birçok dernek ve kulüplerin de üyesi. Ahmet Çuhadaroğlu, aynı zamanda başarılı öğrencilere öğrenimlerini sürdürmek için burs veren Çuhadaroğlu Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın da kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı’ydı.

Ahmet Çuhadaroğlu 29 Ağustos 2013 tarihinde geçirmiş olduğu ani bir kalp krizi nedeniyle hayata veda etmiş ve Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir. Kendisini sevgi ve saygıyla anıyoruz.