Hizmetlerimiz

Projelendirme

Alüminyum cephe sektöründe öncü olan Çuhadaroğlu Alüminyum ; uzman kadrosu, pek çok projeye imza atmış olmanın getirdiği engin deneyimi ve son teknolojiye uygun projelendirme alt yapısı ile her projeye en uygun cephe çözümleri ile yanıt vermeyi hedefler.     

Proje departmanımız içerisinde farklı proje ekipleri bulunur ve bu ekipler deneyimli proje liderleri öncülüğünde,projeleri anahtar teslim olarak başlangıcından işverene teslim edilmesine kadar yürütürler. Projelerin ihtiyaçları doğrultusunda , standart sistemlerimiz kullanılabildiği gibi, projeye özel detaylar ve sistemler de tasarlanıp uygulanmaktadır.

Proje ön bilgilerinin teklif departmanından alınmasıyla başlayan süreç; işveren, mimar ve danışman gibi proje sahipleriyle birebir iletişimde olarak devam eder. Prensip detayların hazırlanması , statik hesaplamalar, test& mock-up talep ediliyorsa yapılması ile projelendirme başlar ve onayların alınmasıyla bu süreci imalat çizimleri takip eder.

Barkod sisteminin kullanıldığı firmamızda, her bir imalat çiziminin  imalat aktarılmadan önce barkodlama işlemi yapıldığı için, ürünlerin ister imalat aşamasında isterse montajın tamamlanmasından  sonra izlenebilirliği  sağlanmaktadır.

Projelendirme, imalat çizimleri ve çoğu  imalatın  kendi bünyemizde yapılıyor olması , projelendirme esnasında işveren talebi yönünde bir takım esnemelere ya da projede değişiklikler olursa revizyonların hızlı yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Cephe çözümleri ve  sistem tasarımı esnasında yapılan ısı ve yoğuşma hesapları  ile cepheler , şartnameler ve standartlarda istenen performans değerlerine  getirilir.

Oldukça farklı bina geometrileri ile karşılaştığımız günümüz mimarisinde, mimarların bu taleplerini karşılayabilmek için statik hesapların önemi de gittikçe artmaktadır. Ekibimiz , cephe tasarımını belirlemede en  önemli etkenlerden biri olan statik hesaplar konusunda da hizmet verir.