Kurumsal

ARGE Ve Tasarım Merkezi

ARGE Ve Tasarım Merkezi

ARGE VE TASARIM MERKEZİ

 

Çuhadaroğlu Ar-Ge departmanı, konusunda uzman, tasarım, test ve uygulama süreçlerinin her aşamasına hakim mühendis ve mimarlardan oluşmaktadır. Sektördeki ilk ve özgün yapısı ile birçok yeniliğin hayata geçirilmesini sağlamıştır.

 

Çuhadaroğlu Ar-Ge mühendisleri ve mimarları, tasarladıkları alüminyum profil sistemlerini güncel yazılımlarla üç boyutlu olarak FEA (Sonlu Elemanlar Analizi) programları ile analiz ederek ve 3 boyutlu yazıcılar ile prototip haline getirerek tasarımların hedeflerine ulaştığını ispatlıyor.

 

Prototip elemanların üretimi ve ekstrüzyon profillerinin pilot üretiminin ardından tasarımlar, Ar-Ge mühendisleri ve mimarlar tarafından ürüne dönüştürülür.

 

Tamamlanan prototip kapı, pencere veya giydirme cephe sistemleri, Ar-Ge bünyesindeki KAPEDAM, iç veya dış test laboratuvarlarında performans testlerine tabi tutulur. Testleri başarıyla tamamlanan ürünlerin teknik katalogları hazırlanmaktadır

 BALİSTİK LABORATUVAR

 

Çuhadaroğlu Ar-Ge departmanının balistik laboratuvarı bölümü de konusunda uzman, test ve uygulama süreçlerinin her aşamasında yetkin mühendislerden oluşmaktadır.

 

Çuhadaroğlu Ar-Ge Merkezi bünyesinde kurulan Milli Savunma Bakanlığı onaylı Balistik Laboratuvarı, EN ve TSE standartlarına uygun olarak ses hızının 3 katını aşan hızlarda kurşun dayanım testlerini gerçekleştirmektedir.

 

Testin amacı, merminin ilgili kalibrelerde ilgili mesafeden silahla vurulan kapı, pencere, cam veya perde duvardan doğrudan veya dolaylı olarak güvenli bölgeye geçmediğini gözlemlemektir.